Jak se k nám dostanete

Naše zoo je na opravdovém Zájezdě. Tato malá obec se nachází mezi historickým Buštěhradem a známou Okoří, tedy mezi Prahou a Kladnem.

Zoologická zahrada má dvě části – jedna je přímo v obci, druhá je o kousek dál. V první najdete především opice, surikaty a plazy, v té druhé dětský koutek s domácími zvířaty, rysy či Piknikárnu (místo pro hraní a odpočinek).

NOVINKA
Od 28. srpna jezdí do naší obce Zájezd přímá autobusová linka č. 624. Jedná se o trasu z Kladna na Malé Čičovice (přes Buštěhrad). Z Prahy můžete jet linkou 350 do Čičovic a tam přestoupit na 624. Pozor – jezdí bohužel jen o všední dny.

 

Autem či vlastním autobusem

Na pražský okruh i do Kladna to je z naší zoo jen 12 km.

Zájezd je 2 km od sjezdu Libochovičky z dálnice D7. Je třeba k nám zajet (proto Zájezd) z hlavní silnice, která vede od dálnice (směr Buštěhrad/Kladno) do Libochoviček (směr Kralupy).

Parkoviště je značené – Hlavní je mimo obec Zájezd více ve směru k Libochovičkám (!). Vede od něj naučná stezka k části zoo s dětským koutkem (celkem 500 m). U části zoo, která je přímo v obci Zájezd, je malé parkoviště, které je určené především pro osoby se stíženou pohyblivostí + autobusy po domluvě.
Parkoviště je zdarma.

Veřejná doprava

Nově k nám jezdí linka č. 624 (Kladno-Buštěhrad-Zájezd-Okoř). Jezdí pouze o všední dny.

Jen 1 km od nás je zastávka Buštěhrad,, Bouchalka. Nachází se přímo na dálnici D7 – je třeba od ní sejít na spodní, málo frekventovanou, silnici, která vede mezi námi a Buštěhradem. Staví na ní autobusy na trase Praha/Slaný či Praha/Smečno. V Praze vyjíždí z Veleslavína (metro).

Od Kladna je další nejbližsí zastávka Buštěhrad. Cesta je dlouhá 3 km – je třeba zvolit trasu přes Bouchalku, která je málo frekventovaná a často ji používají i třídní výlety.

Na kole

Od Kladna jeďte přes Bouchalku, silnice je málo frekventovaná. Naopak silnice od Buštěhradu přes nájezd na dálnici směrem do Libochoviček je úzká a je na ní poměrně vysoký provoz. Od Okoře můžete jet po polní cestě – část je dobré, jde-li to, projet po neznačené polní cestě (viz letecké mapy), část je značená turistická trasa. Vede přímo na Naučnou stezku v naší zoo.