Blog Zooparku Zájezd

Zavření mostu přes D7 – objízdná trasa

Pozor – Most přes dálnici je uzavřen Sjezdy z dálnice fungují, od Prahy se do zoo dostanete bez problémů. Od Slaného a od Kladna ale musíte použít objízdnou trasu viz obrázek. Most zřemě budou bourat o víkendu 20./21. května, což jistě omezí provoz i na dálnici. Jakmile zjistíme víc, dáme vám vědět.

Omezení dopravy a dočasné zrušení zastávky Bouchalka

Začala generální oprava mostu s nájezdy na dálnici D7, který je mezi námi a Buštěhradem. Kvůli tomu je zrušená autobusová zastávka Bouchalka ve směru na Slaný (ve směru na Prahu dál funguje), trasa je odkloněná přes Buštěhrad. O dalších omezeních vás budeme informovat.

Rozšíření Příměstského tábora

Kvůli vzrůstající oblíbenosti našeho příměstského tábora, jsme v rámci přírodovědného programu pro děti spustili nový projekt „Kaleidoskop přírody“. Jednou měsíčně (dle poptávky) na celý den dětem připravíme zábavný a naučný program přímo v zoo.

NOVÝ program pro školy s africkými zvířaty

Od loňského roku jezdíme s přednáškami o zvířatech i přímo do škol. Letos jsme k tématu Plazi kolem nás a s námi přidali druhé: Drobní savci z Afriky. Více informací o obou programech najdete zde. Přednášky jsou určené především základním a středním školách, mladším dětem můžeme program individuálně upravit

Koťátka karakalů!

před pár dny se nám narodila dvě rozkošná koťátka afrického karakala. Jejich matka je u nás rok a jsou to její první koťata, takže jsme byli nervózní, zda se o ně bude dobře starat. Obavy to byly zbytečné, pečuje o ně vzorně a své ošetřovatele k nim pouští – na fotce koťátka drží ošetřovatelka Kristýna :) Ven začnou chodit přibližně za měsíc, určitě se přijeďte podívat! Karakaly v naší zoo chováme už roky. Návštěvníci si je mohou porovnat s českým rysem ostrovidem, který je s karakalem příbuzný. Toho u nás zastupuje i známý ochočený Blonďák.

kara

Den Země ve Slaném

Zítra e za námi můžete vydat do královského města Slaný, kde se účastníme oslav Den Země :) S sebou budeme mít i obrovského králíka Boba!  

Narodil se nám Velikonoční beránek

Narodil se na Zelený čtvrtek, takže je opravdu velikonoční :) Vidět ho můžete s rodiči u dětského koutku

beranek

Velikonoce s králíkem Bobem

Králík Bob je největší králík na světě, belgický obr. Na Velikonoce se těší ale stejně jako kterýkoli jiný ušák :) Přijďte s ním oslavit tento krásný svátek, připravte se na pomlázku v naší výtvarné dílně a dejte si dobroty z grilu a ohniště! Program: PÁTEK 10.00 – 16.00 – Malování obličejů 14.00 – Komentované krmení Velbloudice Áji SOBOTA 10.00 – 17.00 – Piknik v zoo a výtvarná dílna – Doneste si s sebou vlastní vajíčko, u nás ho budete moct krásně přírodně obarvit :) 10.00 – 16.00 – Malování obličejů 14.00 – Vystoupení sokolníka s dravci 15.00 – Komentované krmení Read more…

velikonoce-bob

Změna otevírací doby

V dubnu pro vás máme ptevřeno ještě déle :) Denně 9.00 – 18.00

Mezinárodní den ptactva v zoo!

Tento víkend pro vás máme přichystaný program s našimi krásnými opeřenci  1. dubna totiž slaví Mezinárodní den ptactva, což je skvělá záminka, trochu si s nimi užít Program: Sobota 1. dubna 13.00 – Vystoupení oblíbeného sokolníka s dravci 14.00 – Komentované krmení emu hnědého 15.00 – Ještě jednou sokolník  Neděle 2. dubna 14.00 – komentované krmení sovice sněžní – jmenuje se Buba a je u nás nová  Zoo bude mít od dubna prodlouženou otevírací dobu od 9 do 18 hodin  (o všední dny 9-17) Akce na facebooku

DSCF0757-copy